KAYAK VE SNOWBOARD ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ

 

Kayak Öğretmenleri Derneği, 1968 yılında kurulmuştur. Derneğimizin toplam 2233 üyesi vardır. Üyelerimiz yıllarca Türk Kayak Milli Takımı’nda yarışmış uluslararası yarışma ve olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmişlerdir. Üyelerimiz Türkiye’deki tüm kayak merkezlerinde hizmet vermektedir.

Derneğimiz; Türkiye’deki Kayak öğretmenlerimizi, çağın gereklerine uymaları için yurt içi ve yurt dışı eğitim, kurs ve seminerlere göndererek kayak sporu meraklılarına faydalı olmaları sağlamaktadır. Amacımız kış sporları konusunda geniş bir taban oluşturarak, Türk kayak ve snowboard sporuna katkıda bulunmak, kayak ve snowboard sporu yapan, geniş bir halk kitlesi oluşturmaktır.

Kış turizm merkezlerinde 230 kayak öğretmenimiz görev yapmaktadır. Kayak öğretmenlerimiz, Kayak merkezlerinde(Bursa Uludağ, Erzurum Palandöken, Kayseri Erciyes, Isparta Davraz, Sarıkamış Sarıçam-Çamurlu, Kastamonu Ilgaz, Antalya Saklıkent, Bolu Kartalkaya, İzmit Kartepe, Bitlis, Bingöl, Gümüşhane Zigana, Van, Ağrı, Elazığ Sivrice, Urfa Siverek, Hakkari) geniş kitlelere(resmi ve özel okullar, iş adamları, meslek grupları, yerli ve yabacı turistler, her yaşta kişiler) hitap etmekteler. Aynı zamanda uluslararası düzenlen kayak öğretmenleri yarışma ve organizasyonlarına katılarak ülkemizi temsil etmektedirler.

17022351_938281099642780_1859415164557647259_n
20200119-2-40398242-51322605-5e241586d3110

Türk sporunun gelişmesine ve milli takımların başarısına katkı sağlamak, Türk sporunu yurt içinde ve dışındaki karşılaşmalarda başarıyla temsil etmek, gençleri spora yöneltmek ve onlara spor yapma olanağı sağlamak, sporcu ile birlikte her düzeyde spor adamı yetiştirmek, üyelerin sosyal ve kültürel gereksinimlerini karşılamak, üyeleri kulübün tesis ve etkinliklerinden yararlandırmak, yurt içinde ve yurt dışında spor karşılaşmalarına katılmak, bu karşılaşmalarda Türk sporunu başarı ile temsil etmek amacı doğrultusunda Derneğimizin himayesinde ve desteğiyle “Kayak Öğretmenleri Spor Kulübü” kurulmuştur. Kulübümüz Kayak, Snowboard ve Tenis spor dallarında faaliyet göstermektedir. Kayak sporu dalındaki sporcularımız kategorilerinde Türkiye birincileri ve milli sporcularıdır. Kulübümüzü ülkemizi yurtiçi ve uluslararası yarışmalarda temsil etmektedirler.